Aktualności

Z ogromną radością ogłaszamy, że rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 została oficjalnie rozpoczęta!

Zajrzyj na stronę rekrutacja, aby pobrać stosowne dokumenty lub dowiedzieć się więcej.
Możesz również wypełnić formularz rekrutacji online.

Zapraszamy wszystkie dzieci zainteresowane zdobyciem wiedzy i rozwijaniem swoich umiejętności do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

Szukasz miejsca, gdzie twoje dziecko będzie mogło się rozwijać, bawić i uczyć przez cały rok? Przedszkole Kraina Talentów to idealne miejsce! Nasza rekrutacja trwa cały rok, więc zawsze możesz do nas dołączyć.

Nasze przedszkole oferuje szeroki zakres zajęć, które rozwijają umiejętności poznawcze, emocjonalne i społeczne Twojego dziecka. Nasi doświadczeni nauczyciele kreatywnie i profesjonalnie prowadzą zajęcia, które są dostosowane do wieku i indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Przedszkole działa w stałej współpracy z psychologiem. Możliwość konsultacji rodziców ze specjalistami.

Posiadamy wszelkie pozwolenia i zgody m.in.: Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Góra Grosza

W naszym przedszkolu prowadzona jest akcja „Góra Grosza”, której głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Zachęcamy państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet. Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Dzieciaki dokarmiają ptaki

Przedszkole Kraina Talentów jest realizatorem i organizatorem akcji „Dzieciaki Dokarmiają Ptaki”. Jest to działanie skierowane dla żłóbków, klubów dziecięcych oraz przedszkoli. Akcja rozpoczyna się w momencie pojawienia się pierwszych znaków zimy. Warto dodać, że akcja w naszym przedszkolu ma również charakter edukacyjny. Dzieci poznają nazwy różnych gatunków ptaków oraz ich zwyczaje. Codziennie prowadzone są rozmowy na temat znaczenia dokarmiania ptaków w czasie zimy, kiedy trudno znaleźć pożywienie. Wspólnie możemy stworzyć piękne środowisko dla naszych ptasich przyjaciół, dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji. Przedszkole to nie tylko miejsce edukacji, ale również miejsce, gdzie uczymy się, jak być dobrym obywatelem odpowiedzialnym za naszą planetę.

Organizując tę akcję, chcemy pokazać dzieciom, jak ważne jest troszczenie się o przyrodę i dbanie o zwierzęta. Ponadto, dokarmianie ptaków to świetny sposób na rozwijanie empatii i odpowiedzialności.

 

Czytające Przedszkola

Nasze przedszkole  uczestniczy w programie „Czytające Przedszkola” w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM organizowanej przez Fundację ABC XXI. Celem programu jest propagowanie codziennego czytania dziecku dla przyjemności przez minimum 20 minut.

Wprowadzając codzienne czytanie w przedszkolu pomagamy dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka. Zapraszamy też znakomitych gości, którzy czytają dzieciom.

Nasze przedszkole bierze udział w XVI już edycji programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Naszym celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Staramy się bawić i zaciekawiać dzieci,  inspirować oraz zachęcać do indywidualnego podejścia do realizowanych zajęć.

Aktywnie uczestniczymy w zbiórce nakrętek i baterii w ramach konkursu Czysta Bydgoszcz.

Konkurs jest organizowany przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.