Zajęcia edukacyjne

Zajęcia logopedyczne

Od słowa do słowa… Ćwiczy się wyraźna mowa!
Stąd zajęcia dla przedszkolaków z logopedą.

w

Zajęcia dotyczą zapobieganiu powstawania wad wymowy oraz kształtują prawidłową mowę poprzez korygowanie zaburzeń na poziomie fonetycznym, leksykalnym i gramatycznym wypowiedzi.

Celem zajęć logopedycznych jest też poszerzanie słownictwa czynnego i biernego, podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego, usprawnienie aparatu oddechowego oraz ćwiczenia umiejętności rozumienia, uwagi oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu, a także podtrzymywanie spontanicznej aktywności słownej, czy też doskonaleniu percepcji  i pamięci słuchowej.

Do ćwiczeń logopedycznych w formie zabawy wykorzystuje się różnorodne materiały edukacyjne, także rekwizyty, sprzęty, lalki, pacynki, piórka, wiatraczki, kulki, dlatego też dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Wszystkie dzieci wiedzą, jak ważna jest gimnastyka buzi i języka.

Mowa? Zatem mówimy – zaczynajmy już czas.

Zajęcia rytmiczne

Muzyka jest wokół nas… W grze, śpiewie i tańcu
Jak zaprzyjaźnić się z muzyką, która sprawia radość i przyjemność?

Rzecz jest prosta- zajęcia rytmiczne. Ich zadaniem jest wdrażanie dzieci do umiejętności słuchania muzyki oraz uwrażliwienie na dźwięki. Dzieci uwielbiają słuchać muzyki, lubią zabawy przy muzyce, chętnie śpiewają, przygrywają sobie na prostych instrumentach do muzyki też tańczą.

Zajęcia z rytmiki mają za zadanie rozwijać aktywność muzyczną poprzez tworzenie, odtwarzanie, czy słuchanie muzyki oraz poznawanie instrumentów muzycznych i umiejętne różnicowanie ich dźwięków.

Rozwijanie poczucia rytmu, nauka reagowania ruchem na zmianę tempa, dynamiki.

Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Kształcenie kultury muzycznej i słuchowej.

Dzięki zajęciom rytmicznym dziecko potrafi poruszać się i zaplanować swój ruch w przestrzeni i czasie.

Poza tym rytmika rozwija pozytywne społeczne zachowania: asertywność, empatię, samoocenę oraz szanowanie drugiej osoby.

Psss, cicho sza… Mu-zy-ka gra. Zapraszam.

Robotyka

Zaproszenie do cyfrowego świata
Kodowanie to dopiero gratka! Interaktywność to rzecz ciekawa dla dzieci.

Robotyka w przedszkolu wprowadza dzieci w działania związane z elementami programowania.

Proponowane tu gry i zabawy uczą myślenia analitycznego, sortowania informacji. Dzięki nim dzieci nauczą się kodowania tj. szczególnego sposobu wyrażania komend i instrucji, które przekazują komputerowi co ma robić. Kodowanie po prostu nakazuje komputerowi, a żeby wykonał nasze polecenia. Takie działania mają na celu rozwijanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, rozwijanie pamięci i koncentracji uwagi.

Uczestnicy zabaw rozwiązują problemy pokonując kolejne etapy, a też analizują trudniejsze i większe zagadnienia i dzielą je na mniejsze, tak by łatwiej było je rozwiązać. Robotyka to przygotowanie przedszkolaków do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowej.

Nauka przez zabawę oznacza nabywanie nowych umiejętności oraz odkrywanie nowych zainteresowań i pasji.

Eksperymenty i doświadczenia

Wspaniały sposób na rozwijanie ciekawości i kreatywności

Eksperymenty naukowe są wspaniałym sposobem na rozwijanie ciekawości i kreatywności u dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki nim maluchy mogą poznać podstawowe zasady rządzące światem nauki, a także rozwijać ważne umiejętności takie jak obserwacja, analiza czy wnioskowanie.

Eksperymenty przedszkolne stymulują ciekawość i zachęcają dzieci do zadawania pytań. To pomaga im rozwijać umiejętność badania i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wykonując eksperymenty, dzieci będą miały okazję dzielić się swoimi wnioskami i rezultatami. To rozwija umiejętności komunikacyjne i pomaga dzieciom w wyrażaniu swoich myśli i zrozumieniu innych.

Dzieci są zachęcane do poszukiwania nowych rozwiązań i eksperymentowania. To pomaga im rozwijać zdolności kreatywne i elastyczność myślenia.

Taka forma ma również dużo zabawy i jest atrakcyjna, co pomaga im czerpać radość z nauki i stymuluje rozwój intelektualny i emocjonalny.

Zapraszamy na spotkanie z naszym niesamowitym Profesorem Kropelką!

Język angielski

Obywatel świata…
Język obcy znamy – w świat ruszamy!

Chłonność umysłu dzieci, zaciekawienie światem sprzyjają chęci poznawania języków obcych oraz elementów kultury. Nasze przedszkole oferuje naukę języka angielskiego. Na zajęciach dzieci oswajają się z brzmieniem języka angielskiego, wsłuchują się w poprawną wymowę i intonację.

Przedszkolaki chętnie powtarzają słowa, zwroty czy rymowanki; szybko zapamiętują piosenki, wierszyki, bez problemu wypowiadają komunikaty czy proste zdania, rozpoznają i stosują angielskie określenia nazw osób, postaci z bajek, zwierzęta, przedmioty, a także zjawiska przyrodnicze. Rozumieją pytania i na nie odpowiadają, reagują na twierdzenia kierowane wprost do nich. Zajęcia z języka angielskiego mają charakter zabawy, toteż są urozmaicane grami, zabawami muzycznymi, ruchowymi czy plastycznymi oraz lekturą bajek, udostępnia się też dzieciom wszelkie pomoce edukacyjne: puzzle, układanki tematyczne, ilustracje, plansze, pacynki, lalki i inne.

Zadaniem prowadzonych zajęć jest wspomaganie u dzieci rozwoju kompetencji językowych oraz rozwijanie wrażliwości dzieci na odmienność kulturową. W czasie nauki języka angielskiego można nauczyć się tolerancji oraz zainteresować życiem ludzi w innych krajach. Cenne jest zapewnienie stałego kontaktu z językiem angielskim, by dalej kontynuować i uczyć się efektywniej danego języka – u nas angielskiego.

Master Kuchcik

Pozwala dzieciom rozwijać umiejętności kulinarne oraz kreatywność, zdrowe nawyki żywieniowe i umiejętność współpracy w grupie.

Zajęcia kulinarne w przedszkolu to świetna forma edukacji, która pozwala dzieciom rozwijać swoje umiejętności kulinarne, kreatywność, zdrowe nawyki żywieniowe oraz umiejętność współpracy w grupie.

Podczas zajęć kulinarne w przedszkolu dzieci mogą uczyć się podstawowych czynności związanych z gotowaniem, takich jak mieszanie, ważenie, krojenie czy siekanie. Mogą również poznawać różne produkty spożywcze, ich wartość odżywczą oraz zabawę w kuchni.

W takich zajęciach przedszkolaki mogą przygotowywać proste przepisy, takie jak sałatki owocowe, kanapki zdrowe przekąski, a także pyszne ciasta czy muffiny. Dzieci uczą się również odpowiednich zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz bezpieczeństwa w kuchni.

Zajęcia kulinarne w przedszkolu mają wiele zalet. Przede wszystkim, dzieci mogą rozwijać swoje zdolności manualne i motoryczne, a także rozwijać kreatywność poprzez eksperymentowanie z różnymi smakami, teksturami i kolorami jedzenia. Ponadto, uczą się zdrowych nawyków żywieniowych, co jest bardzo ważne w okresie wzrastania.

Takie zajęcia mają również pozytywny wpływ na umiejętność komunikacji i współpracy w grupie. Dzieci uczą się dzielić obowiązkami podczas przygotowywania posiłków, słuchać innych, a także rozumieć, że każdy ma swoje zadanie i że wspólnie można osiągnąć cel.

Warto również zauważyć, że takie zajęcia są również świetną okazją do rozmów na temat różnorodności kulturowej i kulinarnej. Dzieci mogą poznać różne potrawy z różnych krajów i kultur, co poszerza ich horyzonty i pozwala na lepsze zrozumienie innych ludzi.

Wszystko to sprawia, że zajęcia kulinarne w przedszkolu są nie tylko zróżnicowaną i kreatywną formą edukacji, ale również bardzo przyjemnym doświadczeniem dla dzieci.

Zumba

Teraz całe ciało wyginamy śmiało!
Żywiołowa muzyka, świetna zabawa – to zumba.

Ruch i zabawa to podstawowe potrzeby dzieci, stąd elementy tańca świetnie doskonalą ruchy zamierzone poprzez naśladownictwo.

Zumba oznacza radosną aktywność dzieci. Zumba to czas nieskrępowanej wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej. Udział w zajęciach zapewnia kształcenie zdolności rytmicznego tańca oraz opanowania ruchowego niepokoju. Przedszkolaki z przyjemnością poznają techniki poruszania się w rytm muzyki. Zumba wpływa też na poprawę kondycji fizycznej, to też sposób na aktywny styl życia. Wiadomo: „czym skorupka za młodu…” 

Zatem: wszyscy gotowi?! Muzyka gra – zaczynamy!

Teatrzyk

Na teatrzyk zapraszamy!
Zabawy te kształtują osobowość, rozładowują emocje, wyostrzają zmysły

Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje naturalna potrzeba aktywności, ekspresyjnego wyrażania swoich uczuć. Dzieci chętnie bawią się w ,,dom, lekarza’’. Inspiracją tych zabaw jest otaczająca rzeczywistość, m. in. scenki z życia rodziennego, społecznego, albo też dzieci zdają się na własną fantazję.

Zabawy w teatr kształtują osobowość, rozładowują emocje, wyostrzają wszystkie zmysły dziecka, wywierają duży wpływ na postawy moralne.

Edukacja teatralna umożliwia wykorzystanie naturalnej skłonności dziecka do naśladowania i zabawy, a także aktywności ruchowej i emocjonalnej.

Do korzyści wynikających z zajęć teatralnych dla przedszkolaków możemy zaliczyć m. in.: rozbudzanie kreatywności i swobody ekspresji teatralnej, uwrażliwienie na piękno słowa mówionego, wyrabianie odwagi i śmiałości, wzbogacanie czynnego słownictwa, rozwijanie umiejętności związanych z zachowaniem się na scenie.

Teatr lubię, na teatrze się znam – bywam tam…